Get Adobe Flash player

Patlatma Aksesuarları

INDET DBR-12 Kurmalı (Kollu), Grizu Güvenli

TEKNİK BİLGİLER

Boyutlar 200mmx70mmx123mm
Ağırlık 2,2 Kg
Kondansatör Kapasitesi 25 µF± %10
Kondansatör Voltajı 1200 V
Kondansetör Enerjisi 18 J
Manyeto İç Direnci 6 Ω maks.
Ateşleme Süresi 4 ms maks.

 

DEVRE ÖLÇÜM CİHAZI

Devre ölçüm cihazı, kullanıcılar arasında genel olarak ohmmetre olarak isimlendirilir.

Elektrikli ateşlemede devre kontrolünde kullanılan cihazların patlatma işi için özel
olarak üretilmiş olması lazımdır.

Ülkemizde çoğunlukla piyasadan alınan, elektrikçilerin kullandığı standart basit ohmmetreler kullanılmaktadır.

Bunlarla devrenin veya kapsüllerin ölçümünü güvenli yapmak mümkün değildir: Bu tip uygulamalar, kazaen ateşlemelere neden olabilir: Bu nedenle, patlatmalarda devre kontrol cihazı olarak amacına uygun üretilmiş devre kontrol cihazlarının kullanılması kaçınılmaz bir zorunluluktur.

BAĞLANTI KABLOSU  ve ATEŞLEME KABLOSU

Bağlantı Kablosu

Elektrikli ateşleme sistemlerinde patlama grubunda bulunan kapsüllerin birbirine olan irtibatının sağlanmasında kullanılır. Düzgün bir şekilde izole edilmiş olan ve düşük resiztansa sahip kabloların bağlantı kablosu olarak kullanılmaktadır. Yüksek rezistansa sahip kabloların kullanılması, patlatma manyetosunun kapasitesini düşürecektir.

Aşınmış, yıpranmış veya kullanılmış kablolar, bağlantıda kesinlikle kullanılmamalıdır. Bağlantı kablosu asla iki kez kullanılmamalıdır.

Ateşleme Kablosu

Bir patlatma grubunun ateşleme cihazına bağlantısında kullanılmaktadır. Ateşleme kablosu iyi izole edilmiş olmalı ve mümkün olan en düşük rezistanslı ve değer kablolarla karştırılmaması için farklı renkte olmalıdır. Ayrıca kablo makarasına sarılı olarak ve düzgün bir şekilde kullanılmalıdır. Ateşleme hattı kablosunda, kabloların kesit, izole kalınlığı ve özellikle rezistans ile renginin bilinmesi önem taşımaktadır. Ateşleme kablolarının ilaveleri çok dikkatli ve ehil kişiler tarafından yapılmalıdır.

VİBRASYON ÖLÇÜM CİHAZI

Ürün portföyümüzde bulunan VIBRALOC sarsıntı ölçüm cihazı, uluslararası standartların tüm gereksinimlerini yerine getirerek patlatmaların sarsıntı ve hava şoku gibi çevresel etkilerini ölçmek ve denetlemek için tam bir çözüm sunar.

Online Teklif Formu